„Uratuj mnie!” – książeczka, która uczy bycia bohaterem!

Uratuj mnie! to polskie wydanie znanej w wielu krajach książeczki Animal Rescue – pięknie ilustrowanego zbioru ilustracji, które dzięki foliowym przekładkom zmieniają swoje znaczenie. 

Wideo z książeczką dla dzieci pełną zwierząt pokazanych w dwóch sytuacjach – w naturze i w miejscu, w którym znalazły się przez człowieka (niekoniecznie żywe) – od jakiegoś czasu krążyła po wegetariańskich grupach i stronach na Facebooku.

Z jakiegoś powodu Polacy najchętniej udostępniali wersję hiszpańską. „Rescate animal” (oryg. Animal Rescue, w Polsce wydawane jako Uratuj mnie!) wywoływało zachwyt i dorosłych, i dzieci i chyba mało kto sądził, że ta książeczka Patricka George’a tak szybko pojawi się w naszym języku!

Uratuj mnie

Co znajdziemy w środku książeczki „Uratuj mnie!”?

Na przykład skórę krokodyla, która najpierw jest częścią buta, by po chwili – dzięki ratunkowi malucha – wrócić na swoje miejsce – na grzbiet gada, z radością siedzącego w wodzie!

Słoniątko w cyrku i później słoniątko z mamą na sawannie to kolejny przykład kontrastu, który za sprawą foliowych wkładek pozwala dziecku zobaczyć, jak bardzo różni się życie zwierząt w naturze od tego w niewoli.

KSIĄŻECZKA URATUJ MNIE! – KUP TERAZ W WEGE KSIĘGARNI

 

Każdą stronę książki można potraktować jako okazję do rozmowy – na tematy ogólne związane ze zwierzętami i działaniami człowieka, które mają wpływ na środowisko lub o sprawach konkretnych, np. dlaczego nie pójdziemy z dzieckiem do cyrku lub dlaczego jesteśmy przeciwko naturalnym futrom.

Dla mniejszych dzieci, które jeszcze mogą nie zrozumieć trudniejszych zagadnień związanych z ilustracjami, książeczka będzie interesująca dzięki przykuwającym uwagę rysunkom, również na foliowych przekładkach. Nie będzie problemu z zachęceniem dziecka do ponowne sięgnięcie książeczki i jeszcze późniejsze wrócenie do jej zawartości, gdy będzie już mogło zrozumieć, co dorosły chce opowiedzieć za jej pomocą.

Uratuj mnie! – obejrzyj, co zawiera książeczka

 

przycisk1

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>