Ukryta siła – recenzja Wegarni

Druga w Polsce książka o wegańskim sportowcu – historia Richa Rolla opowiedziana przez niego samego.

Historia alkoholika z nadwagą, który nie stronił i od mocniejszych używek, który postanawia zmienić swoje życie i zostaje jednym z najbardziej znanych wegańskich sportowców na świecie. Dziś ponadczterdziestoletni Rich Roll startuje w zawodach Ultraman i ultramaratonach, a wszystko to będąc weganinem.

„Ukryta siła” Rich Roll

ukryta siła - rich roll - wydawnictwo galaktyka

Kto?

Rich Roll – uznawany za jednego z najsprawniejszych ludzi na świecie. Kiedyś trenował pływanie, potem wpadł w alkoholizm, nie stronił od narkotyków. Nagle jego życie się odmieniło, a z czasem powrócił do sportu, dodając do niego to, co go wyróżnia (i co sprawia, że sprzedajemy jego książkę w Wegarni :p): przejście na dietę roślinną.

Co?

Autobiograficzna historia sportowca z przejściami. Więcej osobistych przeżyć niż przepisów, zero odniesień do etycznej strony weganizmu. Roll w swojej książce stawia na to, co dla niego w zmianie diety było najważniejsze: wpływ na samopoczucie, postawienie kropki nad i swojego nowego stylu życia.

I jak?

I super. Sporo osób zarzuca książce to, że nie jest taka jak „Jedz i biegaj”. Ale chyba nie o to chodzi, żeby wszystkie pozycje były do siebie podobne? Mi się bardzo podobała „Ukryta siła” (choć do polskiego tytułu ciężko się przekonać. Strach pomyśleć, co wymyślą dla Thrive, jak już będą plany polskiego wydania ;) ) – czyta się lekko, historia Rolla wciąga, choć momentami brzmi na trochę naciąganą (no bo ile jeden człowiek może mieć szczęścia w życiu?). Naprawdę robi wrażenie i może albo zmotywować (Ja też tak mogę!) albo zdołować (Skoro on mógł, to czemu ja jeszcze nie zwlekam dupy z kanapy?!). Do wyboru ;)

Przeczytaj też recenzję:

Vege Runners

Vegan Workout

Strąk Mana

Przeczytaj fragment książki za darmo:

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>