„Te cudowne warzywa”

Kolejny polski wege tytuł dla najmłodszych już u nas.

„Te cudowne warzywa” Piotr Haraszewski

Te cudowne warzywa - Piotr Haraszewski

 

Niewielka książeczka z mnóstwem ważnych dla małego (dużego zresztą też!) człowieka :)

Recenzja z Magazynu Vege

W zdrowym ciele zdrowy maluch

Kolejna wegetariańska książeczka dla dzieci! Na kilkudziesięciu pełnych obrazków stronach Piotr Haraszewski przedstawia podstawowe założenia zdrowego odżywiania, wpływ warzyw, owoców i zbóż na zdrowie człowieka i zalety nieprzetworzonej żywności. W książeczce znalazły się też ciekawostki na temat układu odpornościowego i zachęta do aktywności fizycznej. Wszystko podane w przystępny dla najmłodszych sposób.

Choć według opisu „Te cudowne warzywa” skierowane są do młodzieży, publikacja raczej nadaje się dla dzieci. Starszym nastolatkom można już proponować nieco doroślejsze tytuły, więc istnieje ryzyko, że obraziliby się za podsuwanie im dziecięcej książeczki.

Jedynym minusem książki jest niewłaściwa informacja na temat B12 – autor podaje, że „żadna inna roślina na Ziemi nie zawiera witaminy B12 w  ilościach większych niż chlorella”, choć wedle obecnego stanu wiedzy witamina ta nie jest obecna ani w roślinach, ani w algach. Jeśli jednak przymkniemy na to oko (o suplementacji i pilnowaniu, żeby posiłki były bogate w wartości odżywcze pamiętać muszą rodzicie), książeczka jest świetną pozycją dla każdego malucha.

„Te cudowne warzywa” kupisz na wegarnia.pl. Ze względu na tę informację o witaminie B12, do każdej książeczki dołączamy od nas erratę z wyjaśnieniami, jakie jest stanowisko naukowców w tej sprawie.

Zainteresowała Cię nasza recenzja? Przeczytaj fragment książki za darmo

Te Cudowne Warzywa Fragment

Przeczytaj również recenzję:

portalu Parenting.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>