T. Colin Campbell i The China Study

Z okazji polskiej premiery The China Study Cookbook kilka słów na temat „Nowoczesnych zasad odżywiania” oraz darmowe fragmenty książek.  

Zaczęło się od The China Study

Nazwisko T. Colina Campbella zna chyba każdy, kto interesuje się roślinnym odżywianiem i dietetycznymi informacjami ze świata nauki. Autor The China Study i Whole (w Polsce wydanych pod tytułami „Nowoczesne zasady odżywiania” oraz „Ukryta prawda„) od kilkudziesięciu lat zajmuje się badaniem wpływu codziennej diety na zdrowie człowieka.T. Colin Campbell - Nowoczesne zasady odżywiania; Ukryta Prawda

Na stronie wydawnictwa Galaktyka możemy przeczytać:

W swojej książce Campbell, który ma za sobą 40 lat bycia biochemikiem żywienia, przywołuje i interpretuje wyniki największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono – autor przeanalizował dietę 6,5 tysiąca osób w 65 chińskich i tajskich prowincjach. Następnie porównuje opartą głównie na roślinach dietę badanych osób z bogatą w mięso i nabiał dietą Zachodu. Campbell zachęca czytelników i czytelniczki do wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych, gdyż – jak dowodzi – będą mogli w ten sposób cieszyć się zdrowszym i dłuższym życiem. W przekonujący sposób dowodzi, że żywność pochodzenia zwierzęcego jest odpowiedzialna za coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, otyłość czy choroba Alzheimera. Swoją pracą kontruje panujące od dawna przekonanie o korzyściach płynących ze spożywania produktów odzwierzęcych i wykazuje ogrom mylących, nierzadko sprzecznych ze sobą informacji, jakimi żywi konsumentów przemysł spożywczy.

 Fragmenty obu książek możecie przeczytać online za darmo:

Nowoczesne zasady odżywiania

Ukryta prawda

W tym roku wydawnictwo Galaktyka dołożyła do swojego wegańskiego portfolio kolejny tytuł: „Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce”. To o tej książce pisaliśmy w styczniowym poście o zapowiedziach na rok 2014. „The China Study Cookbook” Leanne Campbell to zbiór przepisów na proste potrawy, które są zgodne z zaleceniami żywieniowymi przedstawionymi w The China Study: są przygotowywane bez dodatku tłuszczu, z niskoprzetworzonych produktów roślinnych oraz zawierają minimalną ilość soli i cukru.

Przykładowe przepisy po angielsku możesz sprawdzić na oficjalnej stronie TheChinaStudy.com.

O książce swojej córki dr Campbell mówi: Często jestem pytany, co je moja rodzina? Choć zawsze staram się odpowiedzieć bez wahania, wiem dobrze, że moje krótkie odpowiedzi nie mogą być satysfakcjonujące dla osób chcących dokonać prawdziwych zmian w swoim stylu życia. Teraz mogę powiedzieć, że istnieje książka kucharska, która oddaje to, jak je moja rodzina, najlepiej jak mógłbym to sobie wyobrazić. To jest to.

Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce - The China Study Cookbook

Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce

Poczytaj więcej:

Recenzja „Nowoczesnych zasad odżywiania” od Szpinakowej Wróżki

Recenzja „Ukrytej prawdy” od Szpinakowej Wróżki

Strona Center for Nutrition Studies

Strona poświęcona The China Study i pozostałym publikacjom Campbella

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>