Rewolucja na talerzach

Od dziś „Głosy rewolucji żywnościowej” dostępne w Wegarni. Przeczytaj więcej: recenzja i fragmenty książki.

Nie chcesz czytać wszystkich książek specjalistów od żywienia? A może znasz już większość z nich, ale interesuje Cię bardziej osobista opinia autorów na temat żywności? „Głosy rewolucji żywnościowej” pomogą w obu przypadkach.

 

Na 320 stronach autorom udało się przedstawić poglądy dwudziestu jeden autorytetów z dziedziny żywienia. Jak zapewnia wydawca: otrzymasz w pigułce dane o najważniejszych kwestiach dotyczących odżywiania, jak jakość przetworzonej żywności, wegetarianizm, GMO, nowe modele produkcji żywności czy Sprawiedliwy Handel.

Przeczytaj za darmo fragment książki:

Download the PDF file .

Przeczytaj także:

recenzję I can’t believe it’s vegan

recenzję Otwartych Klatek

recenzję Magazynu Vege:

Coraz więcej polskich wydawnictw decyduje się na wydanie książek poświęconych zdrowemu odżywianiu i etycznym wyborom żywieniowym. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się publikacja Johna i Ocean Robbinsów. „Głosy rewolucji żywnościowej” to zbiór wywiadów z najważniejszymi postaciami świata walki o lepszą zawartość talerzy. Wśród nich znajdują się m.in. promujący dietę roślinną dr T. Colin Campbell, Rory Freedman, dr Caldwell Esselstyn i Kathy Freston.

W siedmiu częściach, podzielonych na rozdziały-wywiady, autorzy starają się przedstawić poglądy swoich rozmówców. W rozmowach John i Ocean Robbins nie tylko prezentują kwintesencję przekonań rewolucjonistów, ale również pytają o ich codzienne wybory, o to, jak żyje się ze świadomością skali problemów żywieniowych na świecie.

Dzięki temu książka jest ciekawa zarówno dla osób już zaznajomionych z tematem i publikacjami autorytetów występujących w „Głosach rewolucji żywnościowej”, jak i dla tych, którzy chcą dzięki jednej lekturze poznać zdanie specjalistów.

Niektóre informacje są dość mocno osadzone w realiach Stanów Zjednoczonych, np. te dotyczące dopuszczania produktów przez organizacje rządowe, ale książka nie traci na wartości nawet dla europejskich czytelników.
Polskie wydanie zostało wzbogacone o listę polskojęzycznych WWW związanych tematycznie z poruszonymi w książce wątkami. Niestety lista jest bardzo krótka, to zaledwie jedna strona, ale w dobie internetu chyba nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem interesujących go informacji.

"Głosy rewolucji żywnościowej"

 

Książkę kupisz na www.wegarnia.pl

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>