Prozwierzęcy jeden procent podatku – komu przekazać w 2017?

Rozliczanie podatku PIT (lub podatków, bo PIT niejedno ma imię) to jedna z najlepszych okazji do bezpłatnego wsparcia wybranej OPP – Organizacji Pożytku Publicznego. Wiele z nich działa na rzecz zwierząt. Którą wybrać? Oto propozycja Wegarni.

Dlaczego tylko trzy? Wymienione niżej organizacje łączą działania związane z przekazem Wegarni – kładą nacisk zarówno na promocję diety roślinnej, jak i na walkę o prawa zwierząt. Jeśli temat organizacji pozarządowych albo wolontariatu w ogóle jest Ci bliski, pewnie już masz swój typ do przekazania 1 procentu – to super! Ta miniściąga jest skierowana do tych, którzy nie mogą się zdecydować i szukają inspiracji.

Tak naprawdę ważne, żeby wykorzystać PIT jako okazję do dodatkowego zasilenia ulubionej, wspieranej na co dzień organizacji lub dokładnie odwrotnie – do pomocy miejscu innemu niż zwykle. 1 procent to Twój gest, Twoja cegiełka do – mam nadzieję – całego ogromu pomocy, jaki NGO otrzymują w tym okresie.

Jak przekazać 1% podatku? Wystarczy, że podasz KRS wybranej organizacji w deklaracji PIT!

Jeden procent podatku na Otwarte Klatki – KRS 0000444120

Dlaczego? To jedna z najprężniej działających organizacji prozwierzęcych w Polsce. Członek wielu międzynarodowych grup zrzeszających związane z działaniami na rzecz zwierząt NGO. Organizator CARE – europejskiej konferencji poświęconej prawom zwierząt.

Kampanie: Roślinniejemy, Jak one to znoszą, Jasna Strona Mocy, Dobre Decyzje, Cena Futra, Stop the Trucks, Weganizm Teraz, Sklepy wolne od futer, Tatuaże zamiast futra.

WWW: otwarteklatki.pl [otwarteklatki.pl/1procent]

Jeden procent podatku na Czarną Owcę Pana Kota – KRS 0000325626

Dlaczego? Czarna Owca Pana Kota aktywnie działa na rzecz edukacji prozwierzęcej w Polsce. Wydała kilka bezpłatnych publikacji* (m.in. „Aktywizm prozwierzęcy” i „Książkę o prawach zwierząt”), zrealizowała filmy poświęcone zwierzętom i aktywistom („Przyjaciół się nie zjada”, „Powodzięta”), stworzyła grę oraz ratuje m.in. dzikie ptaki.

Kampanie: Powodzięta, Niech mają prawa, Wybieram zwierzęta

WWW: czarnaowca.org [czarnaowca.org/1-procent]

*zapisz się na newsletter, żeby już wkrótce otrzymać listę darmowych źródeł informacji o prawach zwierząt i animal studies!

Jeden procent podatku na Fundację Viva! – KRS 0000135274

Dlaczego? To jedna ze starszych prowegetariańskich organizacji w Polsce. Niedawno Viva wydała obszerny raport dotyczący hodowli zwierząt na futro w Polsce [do pobrania tutaj]. Fundacja wydaje także Magazyn Vege.

Kampanie: Zostań Wege, Zaginął Dom, Wybierz Miśka, Ratuj Konie, Jutro będzie futro, Paka dla bedomniaka, Schronisko w Korabiewicach.

WWW:  viva.org.pl [1procent.viva.org.pl]

A Wy na kogo przekazujecie swój 1% podatku w 2017 roku?

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>