Naj… 2013 i oczekiwania na 2014 r.

Książkowe podsumowanie i zapowiedzi.
W Polsce 2013 r. był pod względem wegańsko-książkowym bardzo udany. Nie tylko ze względu na pojawienie się Waszej ukochanej Wegarni ;) Rozpieszczały nas również wydawnictwa prześcigające się w kolejnych roślinnych propozycjach.

Niewątpliwym liderem wegerynku stała się Galaktyka – wydawnictwo odpowiedzialne za tłumaczenia The China Study i Forks Over Knives. W 2013 r. nakładem Galaktyki ukazały się Ukryta siła Richa Rolla (sprawdź recenzję), Ukryta prawda Campbella, 28 dni do zdrowia Esselstyna, Talerz zdrowia Pinnocka oraz Dieta roślinna na co dzień Hever.

Swoje trzy grosze dorzuciła Krytyka Polityczna z polskim tłumaczeniem Eating Animals (Zjadanie zwierząt Foera) oraz wydawnictwo Czarne, które wydało Jeść przyzwoicie Karen Duve (łapcie recenzję).

Hitem okazała się też pierwsza po polsku książka o prawach zwierząt dla dzieci – Dlatego nie jemy zwierząt.

dlaczego-nie-jemy-zwierzat

Ubiegły rok upłynął także pod znakiem zagranicznych premier sportowo-zdrowotnych. Mowa o Power Vegan i Vegan for her.

Bez nazwy 1 kopia

A według podsumowania Oregon Live Top 5 wegańskich książek kucharskich z 2013 roku to:

  1. Isa does it
  2. Vegan Pizza
  3. Vegan Chocolate
  4. Vedge
  5. Bake and destroy

Pewnie Was nie dziwi, że cztery książki z tej listy pojawiły się w Wegarni tuż po premierze. A przykładowe przepisy ze wszystkich pięciu (Vedge powinno być dostępne już w lutym) znajdziecie na stronie rankingu OregonLive.com.

VegNews.ColleenHollandCookbooks

 

W lutym 2013 na stronie VegNews pojawił się tekst Colleen Holland’s 15 Most-Anticipated Vegan Cookbooks of 2013. Spośród tych tytułów na półkach Wegarni znalazły się Bake & Destroy, Isa does it i Vegan Pizza, mamy również wcześniejszą część Great gluten free eats, a w planach wprowadzenie kilku kolejnych pozycji.

1375852_522859871133156_1458999543_n

A skoro o planach mowa, rzućcie okiem na najbardziej obiecujące zapowiedzi na 2014 według autorki bloga Vegan Cookbooks Illutrated. Na 100% pojawi się u nas książka Mayin Bialik (czyli serialowej Amy z „Big Bang Theory), bardzo ciekawie wygląda też Rawesome Baking, więc i na ten tytuł możecie liczyć.

Z polskich zapowiedzi możemy zdradzić, że jednego tytułu z listy VegNews nie sprowadzliśmy po angielsku, bo wiemy, że tłumaczenie „się robi” :)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>