Love, Eat, Run – film o wegańskiej pasji

Love, Eat, Run to pierwszy film dokumentalny wegan o weganach. Anita i Artur to para niezależnych filmowców-idealistów, którzy tą produkcją postanowili dołożyć swoją cegiełkę do promocji weganizmu. O czym będzie Love, Eat, Run? Gdzie będzie można obejrzeć film? Anita uchyliła rąbka tajemnicy.

 

Skąd taki dobór bohaterów filmu?

Od dawna chciałam zrobić film dokumentalny opowiadający o weganizmie. Długo zastanawiałam się nad formułą, bo przecież dieta roślinna to temat rzeka. Postawiliśmy na pozytywny przekaz, który dotrze przede wszystkim do mięsożerców i udowodni im, że weganie to nie tylko wychudzeni, wytatuowani aktywiści (oczywiście bez obrazy !) na trudnej i wymyślnej diecie, która jest konsekwencją wielu wyrzeczeń.

story_4313_1485237870

Pomyślałam o temacie, który porusza się coraz częściej, czyli sportowcy na diecie roślinnej i to był początek. Chciałam też rozszerzyć kontekst i pokazać bohaterów nie tylko w Polsce i tak zaczęły się poszukiwania w internecie. Paweł – Człowiek Szpinak był pierwszy. Na Przemka (Vegenerat Biegowy) trafiłam dzięki jego fantastycznym przepisom, bo sama sporo gotuję. Najwięcej czasu zabrało mi szukanie bohaterki. Martę odnalazłam dzięki jej uroczym zdjęciom dopiero pod koniec ubiegłego roku.

story_4313_1485237887

Nie miałaś wątpliwości co do tego wyboru?

Kilka razy zapytano mnie dlaczego nie wybrałam znanych sportowców… Skoro chcę pokazać, że weganizm to nic nadzwyczajnego to celebryci ze sztabem dietetyków są chyba nie na miejscu :)

story_4313_1485237846

Jasne :) To zdradź, gdzie będzie można zobaczyć film?
Trochę za wcześnie na konkretne informacje, ale planujemy emisję w telewizji oraz innych mediach. Chcemy, żeby film dotarł do jak największej ilości ludzi. Cały dokument będzie tłumaczony na język angielski, więc „pole rażenia” się zwiększa :)

Czy oprócz tego planujesz pokazy specjalne?

Jasne. Jednak niech to pozostanie jeszcze tajemnicą.

Czy macie w planach kolejne części, gdy już zrealizujecie tę?

Tak. To moja filmowa, roślinna ścieżka. Nie każdy ma predyspozycje do bycia aktywistą, ja na pewno nie. Sądzę, że jednak powinniśmy próbować zmieniać świat i wykorzystywać ku temu swoje umiejętności. Zabrzmi to banalnie, ale to prawdziwe połączenie pracy i pasji. To powiedzenie o własnym ogródku jest prawdziwe.

 

A co Was zainspirowało do przejścia na weganizm? 
To zupełnie naturalny proces. Sądzę, że nie potrzeba do tego żadnej inspiracji, a raczej chwili refleksji i empatii. Poza tym ja naprawdę kocham wszystkie zwierzęta :)

Jak Ci się wydaje, co będzie największym wyzwaniem podczas kręcenia filmu?

Wszyscy bohaterowie są fantastycznymi ludźmi, więc podczas zdjęć na pewno nie będzie żadnego „kręcenia noskiem” ;) Największym problemem będzie niestety sfinansowanie realizacji. Nie szukaliśmy sponsorów, których działalność przeczy ideom, jakie sami wyznajemy. Szczerze mówiąc, marzyło mi się, że w większości wspomoże nas mnóstwo pojedynczych drobnych kwot od prywatnych zaangażowanych darczyńców ze środowiska wegańskiego.

Czy czerpaliście inspirację z zagranicznych produkcji tego typu?

Nie za bardzo było z czego :) Za to mogę śmiało polecić film dokumentalny „Cowspiracy”, który obala pewien powszechny mit.

Faktycznie, Cowspiracy warto polecić. W takim razie trzymam kciuki, dzięki za rozmowę i powodzenia!

 

Chcecie wesprzeć projekt? Cały czas możecie to zrobić za pośrednictwem portalu pomagam.pl: Love, Eat, Run – film dokumentalny Konitafilms.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>