Vegan Pizza – recenzujemy

Z okazji Vegan Pizza Day prezentujemy moją ulubioną premierę września 2013 :)

Vegan pizza

Vegan Pizza - 50 wegańskich przepisów na ciasto, sosy i dodatki

Co mi się w niej bardzo podoba? Oddzielne przepisy na ciasta, sosy i dodatki – łatwo znaleźć inspirację do samodzielnej kompozycji. Plus propozycje na gotowe zestawy, wśród których pojawiły się np. Pub Pizza, Burger Pizza i klasyczne zestawienia.

Przepisy są bardzo czytelne, każdy na osobnej stronie. Znalezienie interesującej pozycji ułatwia spis treści i indeks. Na końcu książki znajduje się bardzo przydatna lista przeliczeń miar na system metryczny.

Vegan Pizza - 50 wegańskich przepisów na ciasto, sosy i dodatki

Co bym poprawiła? Zdjęcia, dużo zdjęć! Wiem, wiem – książka kucharska to nie album, ma być przydatna do gotowania a nie oglądania, ale nigdy za mało gastro porno ;) Zwłaszcza w wersji wegańskej.

Na razie przetestowaliśmy tylko kilka przepisów – jeden na ciasto klasyczne, na sos serowy, pomidorowy i parę dodatków. Poniżej zdjęcia z jednej z prób: pizza z ananasem, szynką sojową i serem wilmersburger.

Wegańska pizza z szynką sojową, ananasem i serem Wilmersburger

Wegańska pizza z szynką sojową, ananasem i serem Wilmersburger Wegańska pizza z szynką sojową, ananasem i serem Wilmersburger (3)

Książka do kupienia, oczywiście, w Wegarni :)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>