9 Dni Weganizmu 2014

Bo napisać „Tydzień Weganizmu” to za mało.

Tegoroczny Tydzień Weganizmu trwał aż 9 dni, Empatia spisała się na medal!

Ze względu na obowiązki różne i podłużne mogłam wybrać się tylko na rozpoczęcie Tygodnia na pl. Zamkowym i później w weekend zajrzeć do Vege Miasta na potyczki blogerek, a w niedzielę na zakończenie wystawić Wegarnię na minitargu podczas Henschke Indycentu.

Potyczki były zarazem okazją do przedpremierowego odwiedzenie Vege Miasta (pamiętacie, że po otwarciu tam będzie można odbierać zamówienia od nas :)?) i zgarnięcia nagród ufundowanych m.in. przez nas i Tempeh Service.

Vege Miasto, Solidarności 60a

Justyna prowadząca Readeat podbiła moje serce smażeniem. Jeśli ktoś zaczyna gotowanie od wyjęcia butelki oleju, to to musi być dobre! :) Pieczarki bardzo udane, a smażenie w takim tempie i przy tak małej powierzchni kuchennej było nie lada wyzwaniem.

Vege z miłością, dowodzone przez Alę, przygotowało spring rollsy, ale niestety nie miałam okazji spróbować. Jednak miny ludzi, którzy próbowali, pozwalały sądzić, że były smakowite.

Szpinakowa Wróżka, czyli Marta, wyczarowała krem z brukselki na mleku kokosowym. Kolejka po pachnącą zupę była strasznie długa i zanim doszłam do wróżkowego stoiska, skończyły się kubeczki. Chwilowe zamieszanie z brakiem naczyń sprawiło, że zaryzykowałam zalanie wszystkich wokół i poprosiłam o nalanie próbki kremu na talerz płaski. Marta myślała że żartuję, ale nie takie rzeczy się robi, jak się nie chce zmywać. No i udało się, niczyje ubranie nie ucierpiało, a później w moje ślady poszli inni :) Zupa super, na chwilę pewnie zdradzę moje curry z tym zielonym kremem!

Potyczki wygrała Ewa z Wegarnika, która gotowała z towarzyszącym jej Jackiem (to on robi te świetne zdjęcia tych niesamowitych smakołyków!). Przygotowali pyszne placki z dwiema wersjami kremów – orzechowym (nie próbowałam) i kokosowo-bazyliowym (niesamowity i słowo daję, że kolorem i smakiem przypominał mi pistacje!). Jeśli jeszcze nie znacie jej bloga, koniecznie to nadróbcie. Przyznam się bez bicia, że trafiłam na Wegarnik nie przez stronę Empatii, a przez podobieństwo do nazwy Pewnego Cudownego Sklepu ;)

Więcej ciekawych blogów roślinnych znajdziecie na stronie akcji Weganizm, spróbujesz?

Weganizm. Spróbujesz? Logo kampanii Stowarzyszenia Empatia

p.s. a w oczekiwaniu na potyczki skusiłam się na tiramisu – trochę zabrakło mi w nim smaku kawy, ale krem przepyszny!Wegańskie tiramisu z Vege Miasta

A na zakończenie…

Niedzielny minitarg w CDQ był naprawdę mini, ale miał wszystko, czego potrzeba do szczęścia: Wegarnię, Sweet Piggy i jedzenie ;)

Przed koncertem, poza zrobieniem wegarniowych zakupów, była okazja do spróbowania jajka i wegańskiej białej kiełbasy, które przygotowali Iwona i Kornel z Greens4U, a także zielonego koktajlu Marty i Filipa z Rawesome. I oczywiście posłuchania o zaletach surowej diety roślinnej – Marta super przygotowała prezentację i myślę, że niejedną osobę zachęciła do odstawienia przynajmniej części produktów przetworzonych i gotowanych. Na stronie Rawesome znajdziecie informacje o przygotowywanych przez nich warsztatach gotowania raw.  Na koniec Govinda zaserwowała orientalną cieciorkę z ryżem i surówką. Wszystko pycha :)

Było mi bardzo miło, że wegarniowe stoisko cieszyło się taką popularnością! Nie sądziłam, że będziecie tak zainteresowani nami, w końcu to był dodatek do świetnych pokazów i późniejszego koncertu. A jednak – większość tytułów, które były na stoisku, wyprzedało się w pierwszej połowie imprezy! Każdego, kto nie załapał się na wybraną książkę w CDQ zapraszam na www.wegarnia.pl i przypominam, że w Warszawie można umówić się na odbiór osobisty :) I tak, nie kłamałam, gdy mówiłam, że prawie wszystkie (dosłownie poza jednym tytułem) książki mamy w cenach niższych niż okładkowe. Sprawdźcie sami.

A tak wyglądała niedziela z punktu widzenia Wegarni:

Przeczytaj też relacje:

Wegarnika

Szpinakowej Wróżki

Vege z miłością

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>