24 kwietnia: przeciwko wiwisekcji

Już w najbliższy czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji (znany też pod mało poprawną politycznie nazwą Dnia Zwierząt Laboratoryjnych).

24kwietnia

Z tej okazji do końca kwietnia 5 zł z każdej sprzedanej koszulki z antytestowym królikiem przekazujemy wybranej przez Was organizację: Stowarzyszenie Pomocy Królikom, Otwarte Klatki, Stowarzyszenie Empatia lub Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

koszulka-królik-2 kopia

Koszulkę kupisz na www.wegarnia.pl

Dlaczego pomimo zakazu testowania w UE warto wciąż zwracać uwagę na to, jakiej firmy produkty kupujemy?

Przeczytaj: Fakty o 11 marca 2013 – co się nie zmieniło?

Choć media z radością trąbiły w zeszłym roku o zakazie testowania kosmetyków na zwierzętach w Unii Europejska, rzeczywistość wciąż daleka jest od tej utopijnej wizji. Przede wszystkim testowanie kosmetyków wciąż jest legalne poza granicami krajów członkowskich. Pamiętajmy również o tym, że testy nie ograniczają się jedynie do sprawdzania kosmetyków. Na zwierzętach przeprowadza się również badania dotyczące środków czyszczących, leków, a nawet żywności.

Poczytaj też:

StopTestom.info

NoTest.pl

Otwarte Klatki o testach

Ulica Ekologiczna o nowej dyrektywie unijnej

Sweet Piggy gościnnie dla Więcej Wegańskich o certyfikatach

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>